PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA KONGRESOVA TURISTIKA AKTIVNI DOVOLENA CIRKEVNI PAMATKY KOUZLO HRADU A ZAMKU LAZNE ZLATA PRAHA KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ USTECKY KRAJ MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Pátek 25.06.2021
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík ČR
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Základní informace o ČR
Česká NEJ
Kraje ČR
Turistické regiony
Turistické oblasti
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality
Databanka akcí
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
PRAHA SRDCE EVROPY
  Město PRAHA
Pražská informační centra
Kalendář akcí v Praze
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
Kongresy a konference
Veletrhy a výstavy
Turistika a volný čas
  Informační centra
Kultura a zábava
Památky UNESCO
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
Aktivní dovolená
Pěší turistika
Agroturistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
Sport a relaxace
Klub českých turistů
Cestovní kanceláře
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Příroda a její ochrana
  Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Obchod a služby
  Služby motoristům
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba
Království perníku

PONDĚLNÍ GLOSY 17.05.2021

Miroslava Macka

Takže nejen ve Francii:
Více než 120 vysloužilých amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis označující administrativu prezidenta Joe Bidena za největší ohrožení svobody a demokracie od deklarace nezávislosti. Skrze Bidena se prý navzdory vůli občanů derou k moci marxističtí totalitáři. A prezident navíc kvůli stáří není duševně ani fyzicky schopen funkci zastávat.
„Náš národ je ve vážném ohrožení. Bojujeme o přežití konstituční republiky jako doposud nikdy od jejího založení v roce 1776. Je to konflikt mezi zastánci socialismu a marxismu a zastánci ústavních svobod a svobody jako takové. Čelíme nejvážnějšímu nebezpečí od založení naší země. Zůstat zticha by znamenalo zanedbat naši povinnost,“ píšou penzionovaní vojenští funkcionáři v úvodu dopisu.

Čtenář glos J. D. mi napsal:
Nedělám to často, ale dnešní (14. 5. 2021) informace Vámi distribuované na Viditelném Mackovi mne k tomu přinutily. Bohužel je nutno konstatovat, že panem ex-ministrem Mládek uváděné informace jsou velmi nepřesné a mohu se oprávněně domnívat, že úmyslně zavádějící. On konstatuje, že EPR není nikde vystavěna, pouze dvě ve výstavbě – to je první nepravda, protože ve výstavbě jsou sice 2 bloky (Olkiuloto 3 ve Finsku a Flamanville ve Franciiú, ale rovněž dva bloky jsou v provozu, oba v Číně v lokalitě Taishan (první v komerčním provozu od konce roku 2018 a druhý od září 2019). Další jejich výstavba byla zahájena ve Velké Británii (velmi raná fáze zatím). Dále uvádí, že: „Americko - kanadská firma Westinghouse Electric Company v roce 2017 požádala o ochranu před věřiteli podle článku 11 amerického bankrotového zákona. Následně ukončila na neurčito výstavbu jaderné elektrárny v lokalitě Summers v USA.“ K tomu ovšem nedodal, že tatáž firma úspěšně dokončila 4 bloky v Číně a v současnosti dokončuje první ze dvou bloků na lokalitě Vogtle v USA, přičemž první z bloků se bude spouštěn na konci tohoto roku. Rovněž finanční situace je již stabilizována – nebudu zde rozebírat tuto majetkoprávní rovinu.
Závěr pana exministra je, že budeme muset dále používat OZE a plyn, namísto jádra a plyn. Bohužel takto podávané manipulativní informace k takovému konci opravdu povedou, a jak pan exministr, tak i Vy si můžete pogratulovat, že k tomu přispíváte svým dílem.
Jak vidíte, situace okolo výstavby JE je velmi odlišná od popisu pana exministra. Často uvádíte, že by bylo potřeba defenestrací na nejednu osobu. Zde nutno říci, že by se také hodila a sám zvažte na koho a proč.

Určitě si přečtěte!
http://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=39895

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 17.05.2021
Copyright 1998-2021 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
    FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
      TURISTIKA